Pierwsze punkty w lidze

W upalną sobotę 8 sierpnia podopieczni Tomasza Bąkowskiego rozgrywali drugą kolejkę III ligi gr. 2. Na własnym boisku podejmowali Unię Swarzędz i choć wynik spotkania wygląda bardzo okazale, to jednak w tych bardzo trudnych warunkach wcale nie tak łatwo dało się go osiągnąć.

Mimo zdecydowanej przewagi w polu, brakowało klarownych sytuacji pod bramką gości. Dopiero w 40 minucie GKS uwieńczył przewagę zdobywając po składnej akcji prawą stroną boiska do siatki trafił Paweł Czychowski. W doliczonym czasie gry Mateusz Łuczak z rzutu wolnego podwyższył wynik spotkania.

W drugiej połowie, w 50 minucie w polu karnym GKS-u Adrian Wysiecki sfaulował zawodnika gości i sędzia odgwizdał jedenastkę. Ku radości kibiców golkiper przodkowskiej drużyny wybronił mało precyzyjny strzał.

Fatalny wykonawca jedenastki zrehabilitował się niemal natychmiast. Kilkadziesiąt sekund później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i po gapiostwie obrony GKS-u uderzył piłkę która zatrzepotała w siatce.

Na szczęście nasi piłkarze spokojnie zareagowali po stracie tej bramki. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Robert Wesołowski. Była to 66’ i 71’ meczu. W 74 minucie goście z Swarzędza zmniejszyli rozmiary porażki. Do końca wynik nie uległ już zmianie i tym samym nasi piłkarze mogli zapisać na swoim koncie pierwsze trzy punkty.

GKS Przodkowo - Unia Swarzędz 4:2 (2:0)

bramki : 1:0 Paweł Czychowski (40’), 2:0 Mateusz Łuczak (45’), 2:1 Michał Przybyła (52’)

3:1 Robert Wesołowski (66’), 4:1 Robert Wesołowski (71’), 4:2 Tomasz Neumann